Z początkiem ferii ruszają kontrole autokarów

11.01.2019

Sądeccy policjanci przygotowują się do ferii. W regionie ruszyły już kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież będą dowożone na zimowiska. Policjanci sprawdzają między innymi stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowców i wymagane dokumenty. Kontrole trzeba wcześniej zgłosić w sądeckiej komendzie.

– Standardowym miejscem kontroli jest zatoka autobusowa przy ulicy Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Tam należy podjechać autokarem na ustalony z policjantami termin. Jednak policja jest elastyczna i funkcjonariusze mogą podjechać w inne miejsce, gdzie stoi autokar – tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kontrole trzeba zgłosić co najmniej 48 godzin przed planowanym wyjazdem. W zgłoszeniu trzeba podać dokładną datę i godzinę wyjazdu, nazwę przewoźnika, numer rejestracyjny autokaru oraz dane osoby zgłaszającej i numer telefonu.

Zgłoszenia kontroli przyjmuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu: (18) 442 46 30 lub sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego pod nr tel. (18) 442 42 61.

Posłuchaj:
rozmowy z Iwoną Grzebyk-Dulak
Jakub Pędzich, fot. KMP Nowy Sącz
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy