Podatki wyższe tylko dla wybranych

06.12.2017

Władze Mielca chciały zwiększenia podatków dla prowadzących działalnością gospodarczą. Ten zabieg miał dać wpływ do budżetu około 3,6 mln złotych.

Na to jednak nie zgodzili się radni PiS. Podatki podnieśli tylko części przedsiębiorców m.in. m produkującym meble, tworzywa sztuczne i płyt na bazie drewna. – Chcemy zachęcać do inwestowania w Mielcu, a nie odstraszać wysokimi podatkami – tłumaczył radny Jakub Cena. – Chcemy, aby te małe i średnie przedsiębiorstwa się rozwijały, a nie tylko wielkie molochy korzystały z tych zwolnień podatkowych. Wszystkie rozwijające się miasta na Podkarpaciu, to miasta, które stawki podatkowe mają na najniższym poziomie – dodaje radny.

Jan Myśliwiec wiceprezydent przekonywał, że to nie jest działanie przeciwko przedsiębiorcom. – Mówiłem o odpowiedzialności biznesu za losy miasta. To nie działanie przeciw a włączenie się biznesu w działania miasta. Przykładem niech będzie budowa wiaduktu za 12 mln złotych. Mamy wyłożyć połowę tej kwoty i wpływy z podatków pozwoliłyby to zadanie sfinansować – tłumaczy wiceprezydent.

Podatki podniesione tylko dla części przedsiębiorców przyniosą miejskiej kasie około mln złotych wpływu.

Posłuchaj:
Jakub Cena
Jan Myśliwiec
Anna Zboch, fot. pixabay
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN