Podejrzenie koronawirusa sparaliżowało pracę Urzędu Gminy w Iwkowej [WIDEO]

27.03.2020

Jeden z urzędników miał kontakt z osobą, u której badanie potwierdziło COVID19.

Wójt Bogusław Kamiński, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że ze względów sanitarnych budynek Urzędu Gminy jest zamknięty, ale wszyscy pracownicy są do dyspozycji mieszkańców pod telefonem.

– Czekamy na te badania, są one bardzo istotne. Jedna z osób, u której stwierdzono koronawirusa jest związana rodzinnie z pracownikiem Urzędu Gminy. Czekamy na te badania, mam nadzieję, że będą dzisiaj, najpóźniej jutro. Urząd jest zamknięty, ale możliwości techniczne pozwalają na to by być w domu i odbierać telefony, które są kierowane przez centralę w urzędzie do sekretarki. Ona odbiera, udziela informacji i przekazuje następnym osobom, które pracują zdalnie. Poczta również jest odbierana. Można powiedzieć, że urząd pracuje prawie normalnie, ale zdalnie.

Bogusław Kamiński pytany o zdalne nauczanie powiedział, że wszyscy uczniowie mają dostęp do internetu, a w w pojedynczych przypadkach szkoły wypożyczają laptopy.

W gorszej sytuacji są ci, którzy z gminy Iwkowa muszą dostać się do pracy np. w Tarnowie. Prywatny przewoźnik na czas narodowej kwarantanny zawiesił kursy.

Mieszkańcy skazani są na własny transport.

Posłuchaj:
Bogusław Kamiński
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN