Podwyżki nie tylko dla pielęgniarek

23.08.2018

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, dyrekcja szpitala i związki zawodowe pielęgniarek i położnych podpisały porozumienie, że otrzymają do wynagrodzenia zasadniczego w dwóch etapach 300 zł.

– Na wzrost pensji czekają też pracownicy niemedyczni – wyjaśnia Bogusław Kołacz, wiceprzewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy szpitalu specjalistycznym w Mielcu.

– Uzyskaliśmy jednoznaczne deklaracje starosty w obecności wiceprzewodniczącego rady i dyrektora szpitala, że będzie podpisane porozumienie płacowe z grupą reprezentowaną przez NSZZ Solidarność w mieleckim szpitalu – informuje Bogusław Kołacz.

– Prowadzone są negocjacje w tej sprawie – informuje starosta mielecki Zbigniew Tymuła. – W czasie tych mediacji powinien wyjść temat podwyżek dla personelu średniego i służb pomocniczych, bo nie wyobrażam sobie, aby tylko jednak grupa otrzymała podwyżki a inne nie. Będzie to porozumienie podpisane na takich samych warunkach jak z pielęgniarkami – deklaruje starosta.

Podwyżki mają być, podobnie jak u pielęgniarek, wypłacane od września tego roku i druga część od czerwca przyszłego roku. Wciąż w szpitalu trwa spór zbiorowy. Mediacje mają się odbyć 26 sierpnia.

Posłuchaj:
Bogusław Kołacz
Zbigniew Tymuła
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN