Podwyżki nie tylko dla pielęgniarek

23.08.2018

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, dyrekcja szpitala i związki zawodowe pielęgniarek i położnych podpisały porozumienie, że otrzymają do wynagrodzenia zasadniczego w dwóch etapach 300 zł.

– Na wzrost pensji czekają też pracownicy niemedyczni – wyjaśnia Bogusław Kołacz, wiceprzewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy szpitalu specjalistycznym w Mielcu.

– Uzyskaliśmy jednoznaczne deklaracje starosty w obecności wiceprzewodniczącego rady i dyrektora szpitala, że będzie podpisane porozumienie płacowe z grupą reprezentowaną przez NSZZ Solidarność w mieleckim szpitalu – informuje Bogusław Kołacz.

– Prowadzone są negocjacje w tej sprawie – informuje starosta mielecki Zbigniew Tymuła. – W czasie tych mediacji powinien wyjść temat podwyżek dla personelu średniego i służb pomocniczych, bo nie wyobrażam sobie, aby tylko jednak grupa otrzymała podwyżki a inne nie. Będzie to porozumienie podpisane na takich samych warunkach jak z pielęgniarkami – deklaruje starosta.

Podwyżki mają być, podobnie jak u pielęgniarek, wypłacane od września tego roku i druga część od czerwca przyszłego roku. Wciąż w szpitalu trwa spór zbiorowy. Mediacje mają się odbyć 26 sierpnia.

Posłuchaj:
Bogusław Kołacz
Zbigniew Tymuła
Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy