Podwyżki nie dla wszystkich nauczycieli?

15.05.2018

Nauczyciele z Ciężkowic się burzą, bo nie dostali obiecywanych podwyżek płac. Radny powiatowy PiS Michał Koralik, który reprezentuje także grono pedagogiczne mówi, że gmina nie wywiązała się z obowiązku przekazania zwiększonych pensji dla nauczycieli.

Przyznaje, że pedagodzy zgłaszają się do niego z interwencjami. – Z informacji, które dotarły do mnie od wielu nauczycieli, gmina Ciężkowice jako jedyna w rejonie nie dokonała wypłat ustawowych podwyżek, które należały się nauczycielom od pierwszego kwietnia, a gmina miała czas realizacji tych zobowiązań do pierwszego maja. Zwróciłem się do pana burmistrza pisemnie o wyjaśnienie tej sytuacji, jak również chciałem się dowiedzieć czy nauczyciele otrzymają wynagrodzenia z ustawowymi odsetkami – tłumaczy.

Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz informuje, że gmina nie miała możliwości finansowych, by wypłacić podwyżki. Jego zdaniem wszystko przez zmniejszenie subwencji oświatowej o 200 tys. zł.

Szef ciężkowickiego samorządu podkreślał też, że zaległe pieniądze zostaną wypłacone po najbliższej sesji, która odbędzie się 24 maja. Dodaje, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie wypłacenia odsetek.

A chodzi o 9 szkół i 2 filie na całym terenie gminy Ciężkowice.

Posłuchaj:
Michał Koralik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN