Podwyżki opłat za wodę i ścieki bezprawne?

08.08.2019

Podwyżka opłat za wodę i ścieki nie będzie zgodna z prawem. Sugeruję to pismo skierowane przez prezydenta do spółki Sądeckie Wodociągi. To reakcja na zapowiedź spółki, która od września ma podnieść opłaty.

Mieszkańcy Nowego Sącza w przyszłym miesiącu za wodę zapłacą – 7 złotych 84 groszy, a za wywóz ścieków 8 złotych 69 groszy. Wszytko w przeliczeniu na metr sześcienny. Jak tłumaczy spółka, wynika to z uchwały pojętej na wniosek prezydenta przez Radę Miasta. Wynika z niej, że do końca roku miasto nie będzie dopłacać do taryf Sądeckim Wodociągom, przez co w budżecie pozostanie około 3 milionów złotych.

Dopiero dziś na stronie urzędu pojawiło się pismo prezydenta. – Nie istnieją jakiekolwiek przesłanki prawne i faktyczne do zwiększenia przez Zarząd Spółki wysokości opłat pobieranych od mieszkańców miasta w roku 2019 – pisze do prezesa Sądeckich Wodociągów prezydent Ludomir Handzel. Jak podkreśla spółka jest w dobrej kondycji finansowej, ma wysoki kapitał własny, który zbudowały zyski z poprzednich lat. Zwiększenie opłaty w tej sytuacji miasto zamierza odczytać jako działanie na szkodę jego i mieszkańców.

Spółka informuję, że pismo jeszcze do niej nie dotarło.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN