Tarnowscy pogromcy SMOG-a walczyli o czyste powietrze

02.09.2019

Wymiana pieców na bardziej ekologiczne, sadzenie roślin i przede wszystkim edukacja dzieci. Tarnowscy pogromcy SMOG-a przekonują, że między innymi poprzez takie działania można poprawić jakość powietrza.

To, czym oddychamy w okresie grzewczym, pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego trzeba działać – mówią organizatorzy akcji, którzy krok po kroku doradzali i pokazywali mieszkańcom Tarnowa, jak to zrobić.

Jednym z takich kroków jest sadzenie nowych roślin – przekonuje Monika Woźniczka z tarnowskiego MPEC-u.

– Bierzemy ekologiczną doniczkę torfową, trzeba mieć ziemię, różnego rodzaju nasiona, zależy kto co lubi. Doniczkę napełniamy w połowie ziemią, dajemy nasiona, wypełniamy znowu ziemią, przyklepujemy.

Duży wpływ na zanieczyszczenie powietrza mają nie tylko kopcące kominy, ale też samochody. Zdaniem mieszkańców regionu, można by pomyśleć nad ograniczeniem wjazdu takich aut do centrum miasta.

– Z jednej strony byłoby to dobre rozwiązanie, bo centrum miasta mogłoby służyć do odpoczynku, bez zapachu spalin aut, ale z drugiej strony trzeba by wszędzie dojść na piechotę, a takich kopcących samochodów jest jeszcze bardzo dużo.

Tarnowscy Pogromcy SMOG-a już po raz kolejny przeprowadzili akcję edukacyjno – promocyjną przy ul. Wałowej w Tarnowie. Zapowiadają jednak, że to jeszcze nie koniec działań.

Kolejne wydarzenie 7 września, tym razem w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie.

Posłuchaj:
Monika Woźniczka
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN