Połączyli szkoły – jest nowe przedszkole

13.10.2017

W Brzesku otwarto nowe przedszkole. Opiekę znajdzie w nim czterdzieścioro dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Placówka mieści się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brzesku. Jej otwarcie było możliwe ponieważ sąsiadujące ze szkołą gimnazjum przez reformę oświaty zostało przyłączone do podstawówki i będzie wygaszane. Zwolniły się więc pomieszczenia.

Każde miejsce przedszkolne jest na wagę złota mówią rodzice. – Aby dziecko przyjęto do placówki trzeba je zapisywać tuż po urodzeniu – mówi jedna z matek.

– O przyjęciu decyduje wiele kryteriów na przykład czy oboje rodzice pracują, a także przedszkole musi znajdować się najbliżej miejsca zamieszkania malucha – mówi Józef Cierniak, naczelnik wydziału edukacji w brzeskim magistracie. – Do naszych przedszkoli uczęszcza około 70 procent dzieci – dodaje.

– Przedszkole, które otwarto znajduje się w sąsiedztwie dwóch największych w mieście osiedli Jagielły i Ogrodowa – mówi Urszula Białka, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2.– Mamy cztery oddziały w tym dwie „zerówki” , w tym jeden integracyjny. Mamy oddział pięciolatków a także oddział trzylatków czterolatków – dodaje.

Na urządzenie przedszkola gmina zdobyła unijne fundusze.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy