Policja apeluje – bądźmy ostrożni w sieci

03.07.2018

W ostatnim czasie wielu rodziców publikuje w internecie świadectwa z paskiem swoich dzieci. 

Jest tam dużo danych osobowych, które mogą wykorzystać przestępcy – przypomina podinspektor Zofia Kukla zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. – Przestrzegamy przed umieszczaniem w sieci konkretnego dokumentu jakim jest świadectwo, ponieważ zawiera ono dane osobowe. Publikując jakiekolwiek dane na forach starajmy się chronić swoją prywatność – dodaje.

Warto też wiedzieć, że wizerunek naszego dziecka może zostać wykorzystany, jeśli decydujemy się na pokazywanie na np. Facebooku słodkiego golasa nad morzem – przypominają stróże prawa. – Przestrzegamy także przed taką sytuacją, kiedy rodzice chcą się pochwalić opalenizną swojego dziecka. Takie zdjęcia często są publikowane w skąpych strojach lub bez ubioru. Zamieszczając takie zdjęcia umożliwiamy do nich dostęp wielu osobom, które są w sieci. Takie zdjęcie można ściągnąć i je w różny sposób przerobić – mówi.

Zdjęcia i informacje na portalach społecznościowych, że np. jesteśmy za granicą, ze wskazaniem dokładnego miejsca i godziny, również mogą być cenną wskazówką dla złodzieja.

Posłuchaj:
Zofia Kukla
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN