Policja apeluje o ostrożność

01.11.2018

Tarnowscy policjanci nie mają wątpliwości – korki w okresie Wszystkich Świętych mogą sparaliżować miasto. Jak podkreślają – w ten dzień szczególnie obciążone będą drogi prowadzące na cmentarze.

Ponadto kierowcy będą musieli przygotować się na większy ruch na głównych ciągach komunikacyjnych, ale także przy zjazdach z autostrady, czy obwodnicach.

– To także droga krajowa 94, na której co roku obserwujemy duże natężenie ruchu – tłumaczy Sebastian Bąk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. – Występują również drogi wojewódzkie – 977 i 975, które wyprowadzają ruch na południe powiatu, w kierunku Gorlic czy Nowego Sącza, ale także na północ, w kierunku Żabna i Dąbrowy Tarnowskiej. Jest też droga krajowa nr 73, która wyprowadza ruch w kierunku Kielc i Warszawy – wylicza policjant.

Policjanci apelują również o zachowanie szczególnej ostrożności – w dniu Wszystkich Świętych, w okolicach cmentarzy zmienia się organizacja ruchu.

Tymczasem eksperci prognozują, że natężenie ruchu może zwiększyć się także w niedzielę, 4 listopada, gdy z przedłużonego wolnego będą wracać urlopowicze.

A informacje o korkach, utrudnieniach na drodze i kwestach prowadzonych na cmentarzach na bieżąco już od środy w RDN Małopolska.

Informacje z Tarnowa i Nowego Sącza także w dniu Wszystkich Świętych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN