Policja kontroluje autokary i busy do miejscowości wypoczynkowych

04.04.2020

Policjanci sądeckiej drogówki dzisiaj (4.04) i jutro (5.04) będą przeprowadzali na tak zwanej pętli popradzkiej kontrole pojazdów komunikacji zbiorowej, jak i przewoźników prywatnych. Ma to związek z nowymi obostrzeniami w komunikacji wprowadzonymi przez rząd w ostatni czwartek. 

Nowe ograniczenia mówią wyraźnie, że w busie lub autobusie ilość pasażerów musi wynosić maksymalnie połowę z liczby dostępnych miejsc siedzących. Przepis ten został właśnie rozszerzony o pojazdy mające więcej niż 9 miejsc siedzących, również na busy pracownicze. Szczególnie kontrolowana będzie pętla popradzka, czyli szosa z Nowego Sącza do Krynicy, dalej przez Muszynę, Żegiestów i Piwniczną, przez Rytro i Stary Sącz z powrotem do Nowego Sącza.

Dodatkowo postanowione zostały dwa stałe posterunki. Jeden na Krzyżówce koło Krynicy, drugi w Rytrze. Policjanci z drogówki będą w nich dyżurować przez cały weekend. Jak informuje policja wszystkie działania prowadzone przez funkcjonariuszy, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i maksymalne ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN