Policja ponawia apele o ostrożność podczas wakacji

07.07.2020

W tym okresie, jak wynika ze statystyk, corocznie dochodzi do zwiększonej ilości zdarzeń drogowych, których jedną z głównych przyczyn jest nadmierna prędkość.

Od początku wakacji w Polsce doszło już do 65 wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Dobra, słoneczna pogoda nie zwalnia z przestrzegania przepisów – przypomina Olga Żabińska z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

– Kierowcy powinni dostosować swoją prędkość do panujących warunków. Kiedy pogoda jest dobra, świeci słońce, jezdnia jest sucha, w takich momentach możemy być zdekoncentrowani, zmęczenie upałem może wpływać na czas naszej reakcji.

Zwracajmy uwagę na innych użytkowników dróg – dodaje Olga Żabińska.

– Zwracamy uwagę na pieszych, którzy mogą poruszać się poza terenem zabudowanym gdzieś tam poboczem, na rowerzystów, na innych uczestników ruchu drogowego. Proszę o zachowanie kultury na drodze. My wyładowujemy tą naszą frustrację na innych uczestnikach ruchu drogowego, dochodzi do nieporozumień, do pyskówek między kierowcami. Bądźmy dla siebie milsi, bardziej tolerancyjni.

Dodajmy, że policja od 26 czerwca prowadzi akcję „Bezpieczne wakacje”. Mundurowi w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo na drogach, w miejscach wypoczynku, głównie nad wodą.

W całej Polsce na ekranach reklamowych wyświetlana jest aktualna liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Celem akcji jest zminimalizowanie tego typu zdarzeń i przypomnienie kierowcom o ostrożności na drogach.

Posłuchaj:
Olga Żabińska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN