Policja poszukuje sprawców włamania do bankomatów

10.09.2019

Komenda Wojewódzka Policji przejęła śledztwo w sprawie kradzieży i próby kradzieży pieniędzy z bankomatów, do których doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w powiecie brzeskim.

By dostać się do gotówki sprawcy wysadzili bankomat zlokalizowany w Urzędzie Gminy w Woli Dębińskiej. Zdarzenie miało miejsce w piątek około 4:30 nad ranem. Urządzenie znajdujące się w osobnym pomieszczeniu, po prawej stronie głównego wejścia do budynku, w wyniku eksplozji zostało kompletnie zniszczone.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które poddawane są teraz analizie. Śledczy nie chcą powiedzieć jaka kwota znajdowała się w kasetce zabranej z bankomatu. Jak powiedział radiu RDN rzecznik Komendy wojewódzkiej Policji młodszy inspektor Sebastian Gleń na razie żadne szczegóły dotyczące zdarzenie nie będą ujawniane, ze względu na dobro prowadzonego śledztwa.

Warto dodać, że kamera monitorująca pracę tego bankomatu została zamalowana przez nieznanych sprawców w kominiarkach przed dwoma miesiącami. Wtedy jednak nie doszło do żadnej kradzieży.

Tej samej nocy około 3:50 doszło natomiast do próby włamania do bankomatu na terenie centrum handlowego w Szczurowej. Tam sprawcy zostali jednak spłoszeni. W tym przypadku również zabezpieczono nagrania z monitoringu, które poddawane są analizie.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN