Policjanci podsumowali tegoroczne ferie

05.03.2018

Podczas ferii zimowych na sądeckich drogach można było spotkać więcej policjantów, niż na co dzień. Przeprowadzili oni prawie 5 i pół tysiąca kontroli pojazdów. Sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów osobowych i autokarów.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na autokary przewożące dzieci i młodzież. Sprawdzono 34 takie pojazdy, w tym 12 autokarów zgłoszonych do kontroli przed wyjazdem. W jednym przypadku z uwagi na zły stan techniczny pojazdu, kontrola skończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Policjanci zatrzymali uprawnienia 47 nietrzeźwym kierowcom. W czasie ferii na drogach Sądecczyzny doszło do 30 wypadków i ponad 300 kolizji. Patrząc na statystyki z poprzedniego roku to liczba wypadków spadła o 30%.

Funkcjonariuszy można było spotkać także na stokach narciarskich w Krynicy, Tyliczu, Wierchomli i Rytrze. Prowadzili tam akcje profilaktyczne i przypominali narciarzom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjanci ukarali mandatami również dwie osoby jeżdżące na nartach pod wpływem alkoholu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN