Policjanci założyli narty i patrolują stoki w regionie

02.01.2020

Krynica, Tylicz, Wierchomla i Rytro – na stokach narciarskich w tych miejscowościach pojawią się policjanci. Miłośnicy grzanego wina, powinni się wstrzymać z degustacją trunków, do momentu zdjęcia nart. Mandat za jazdę pod wpływem do niskich nie należy

Osobom, które nie ukończyły 16- tego roku życia, przypominamy o obowiązku noszenia kasku ochronnego. Policjanci będą patrolować nie tylko same stoki ale też cały teren stacji narciarskiej wraz z parkingami i bazą gastronomiczną. Funkcjonariusze mają też zapobiegać kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego i ściśle współpracować z ratownikami GOPR.

W ramach służby na stoku, policjanci będą też ścisłe współpracować z ratownikami GOPR-u, pomagając im podczas wydarzeń nadzwyczajnych w górach, jak również udzielać pomocy uczestnikom zdarzenia, ustalać jego przebieg i świadków. Będą również reagować na każdą prośbę o udzielenie pomocy.

Jeśli jesteście świadkami tego, że ktoś łamie prawo albo widzicie nietypowe zachowania na stoku zadzwońcie pod numer alarmowy 112 lub kontaktować się z ratownikami GOPR pod nr tel. 985 lub 601 100 300.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN