Polowaniom mówią – nie

03.02.2020

– Chcemy zwrócić uwagę na wzrost świadomości ekologicznej oraz rosnącą wrażliwość mieszkanek i mieszkańców Bochni oraz okolic, którzy chcą mieć realny wpływ na to, co się dzieje w lasach wokół nich.

Tak inicjatorzy apelu do władz gminy i miasta Bochnia uzasadniają swoją inicjatywę zmierzającą do wyłączenia z obwodów łowieckich terenów w granicach administracyjnych ich miasta i gminy.

 

Organizatorzy akcji założyli zebranie 300 głosów poparcia. W poniedziałek rano na stronie, gdzie zbierane są podpisy było ich już ponad 270.

https://naszademokracja.pl/petitions/bochnia-bez-polowan?bucket&source=facebook-share-button&time=1580506879&utm_campaign&utm_source=facebook&share=1fd9440a-4f4a-4446-b96b-6c4ed615b847

– Chciałabym mieć świadomość że nasze pokolenie zostawi po sobie nie tylko pustynię w środowisku: bez lasu, bez zwierząt, wody… Milczenie i niezauważanie problemu nie jest dobre – mówi Pani Małgorzata jedna z mieszkanek, która zdecydowała się na poparcie apelu.

Inicjatorzy powołując się na Ustawę Prawo Łowieckie proponują by adresaci apelu wystąpili do Marszałka Województwa Małopolskiego o wyłączenie obszaru gminy i miasta Bochnia z terenu planowanych nowych obwodów łowieckich.

Oznaczałoby to, że myśliwi nie będą mogli tu polować ani wykonywać żadnych czynności tzw. gospodarki łowieckiej.

Argumentują, że zwierzęta nie stanowią zagrożenia w przeciwieństwie do myśliwych.

W związku z przypadkami postrzeleń myśliwych i przypadkowych osób podczas polowań w Polsce uważamy, że takie wyłączenia mogą zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników terenów zielonych – przekonują.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN