Na pomoc w walce z koronawirusem ruszyli druhowie z OSP w Niedźwiedziu

08.04.2020

Akcję wspierają też mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy. Ochotnicy zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które później trafiają do szpitali, policji czy straży pożarnej. 

Na placu przed remizą w Niedźwiedziu, znajduje się przyczepka do której każdy z mieszkańców i przedsiębiorców może przynieść najpotrzebniejsze rzeczy. Są to m.in. woda i napoje, żywność takie jak batony, czekolada, ciastka, owoce, kawa, herbata czy cukier. Przyjmowane są też koce, materace, śpiwory i ręczniki. W produktach ważne by też znalazły się środki czystości głownie płyny do dezynfekcji, balsamy do rąk, mydła w płynie, żele do kąpieli, chusteczki, ręczniki papierowe.

Jednak najważniejsze i najpotrzebniejsze są środki ochronne, takie jak rękawiczki jednorazowe, kombinezony, maseczki, czepki, przyłbice, gogle i okulary ochronne. Strażacy codziennie co 2 lub 3 godziny zawożą zebrane dary w różne miejsca. Produkty trafiły już do szpitala w Limanowej i Myślenicach a także do komendy policji w Limanowej.

Produkty zbierane są codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00. Dodatkowo Strażacy deklarują, że są w stanie przyjechać po dary, jeśli ktoś nie może ich sam dostarczyć. W przypadku chęci przekazania większej ilości zbieranych artykułów, można też zadzwonić bezpośrednio pod nr telefonu (tel. 609 442 667).

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jerzy Kosiba
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN