Pomożemy w zrobieniu zakupów czy dowiezieniu lekarstw

13.03.2020

To propozycja strażaków ochotników z Poręby Spytkowskiej, którzy niedawno zorganizowali pomoc dla trawionej pożarami Australii.

Tym razem druhowie wyciągają rękę do osób starszych, chorych i samotnych.

W tej szczególnej sytuacji jesteśmy po to, by pomagać – mówi komendant OSP w Porębie Krzysztof Rachwał

– Wiemy, że te osoby starsze boją się po prostu iść do sklepów, mieć kontakt z innymi osobami. Taka inicjatywa nasza tutaj, że w każdej chwili pomocy możemy udzielić, podjechać. Było już kilka telefonów, odpowiedzieliśmy na kilka pytań. Dzisiaj byliśmy już u jednej pani poprosiła nas o pomoc. Może nieduże, ale jakieś tam zakupy zrobiliśmy. Zawieźliśmy pani. Pani bardzo serdecznie podziękowała. 

Strażacy deklarują, że mogą nieść pomoc przez całą dobę. Numer telefonu, pod którym czekają na sygnały od mieszkańców Poręby to 602 121 169.

Dodajmy, że przed koronawirusem powinny się chronić zwłaszcza osoby starsze, u których występuje największe ryzyko powikłań po zachorowaniu.

Choć często seniorzy nie mają tak silnej gorączki jak ludzie młodzi zagrożenie wynika ze słabszej sprawności układu immunologicznego organizmu i z innych przewlekłych problemów zdrowotnych: cukrzycy, chorób serca czy płuc.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN