Jest pomysł na cztery nowe ronda

16.11.2017

Urzędnicy przekonują, że skrzyżowania okrężne zdecydowanie przyspieszają jazdę i zmniejszają kolizyjność. Trzy ronda powstaną w północnej części miasta i jedno w południowo – wschodniej.

Długo czekane rondo przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego ze Starodąbrowską będzie ulgą dla kierowców wyjeżdżających z osiedla, którzy co dzień tracą sporo nerwów, żeby włączyć się do ruchu. – Kierowca, który musi wyjechać z podporządkowanej drogi, musi obserwować jednocześnie po dwa pasy z kierunku południowego i północnego plus jeszcze kierowców, którzy skręcają w Wojska Polskiego z dwóch stron. Gdy będzie rondo szybciej wyjadą i bezpieczniej, zmniejszymy tu kolizyjność – mówił Artur Michałek, kierownik Wydziału Organizacji Ruchu w ZDiK-u.

Skrzyżowanie Okrężnej z Braci Saków jest dla kierowców mało czytelne i dezorientuje ich, gubią się, a to powoduje zagrożenie, zwłaszcza przy dużym ruchu w kierunku Skrzyszowa, stąd decyzja o budowie ronda także w tym miejscu. – Przede wszystkim poprawi się w tym miejscu najważniejsze – bezpieczeństwo. Kierowcy mają problem z odczytaniem organizacji ruchu. Chodzi o pierwszeństwo przejazdu. Ci, którzy skręcają z Okrężnej w lewo, wymuszają pierwszeństwo – dodaje kierownik Wydziału Organizacji Ruchu.

Również w 2018 roku mają powstać 2 ronda w ciągu ulicy Elektrycznej – na skrzyżowaniach z Klikowską i Piaskową. W planach na najbliższe lata są też ronda przy: Solidarności z Nowym Światem oraz przy Warsztatowej z Krakowską.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN