Ponad 100 tysięcy złotych zebranych w ciągu dwóch dni

07.01.2020

Takie są pierwsze efekty zbiórki zorganizowanej przez strażaków ochotników z Poręby Spytkowskiej na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania ludzkiego życia, jak również zwierząt ginących w pożarach w Australii.

 

Według doniesień mediów, pożary w Australii zabiły już ponad pół miliarda zwierząt. – Mimo tego, że jesteśmy daleko, możemy zrobić choć tyle. Każdy grosz się liczy! – zachęcają organizatorzy zbiórki prowadzonej na portalu pomagam.pl. W pierwszych dwóch dniach wsparło ją ponad 1200 osób.

Mam nadzieję że mój grosik pomoże. – Jestem całym sercem z Australią. – Bardzo dziękuję za możliwość symbolicznego okazania solidarności Australijczykom – tak ofiarodawcy komentują przekazanie swoich datków.

Organizatorzy chcą zebrać 500 tys. złotych.

Liczymy na pomoc Ambasady Australii i Konsulatu RP w Australii w przekazaniu środków i niezbędnej pomocy – deklarują strażacy ochotnicy. W ostateczności, jeśli będzie to konieczne zapowiadają, że są gotowi by samodzielnie odbyć podróż w celu przekazania zebranej pomocy w formie finansowej bądź w zakupie niezbędnego sprzętu. Jeśli nie uda się zebrać zamierzonej kwoty, środki przeleją na konto wiarygodnych fundacji.

Na stronie zbiórki prócz filmu pokazującego cierpienie poparzonych zwierząt można też zobaczyć aktualną mapę pożarów na antypodach.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN