Ponad 70 tysięcy złotych dla seniorów

22.03.2018

Starsze osoby, które aktywnie działają na emeryturze mogą liczyć na wsparcie. Dzięki programowi Senior+ będą mogli spotykać się i wspólnie spędzać czas w klubach i domach dziennego pobytu. Nowy Sącz jako jedno z dwóch miast w Polsce zdobyło maksymalne dofinansowanie w wysokości 72 tys. złotych.

Kwota ta będzie przeznaczona na Centrum Sądeckiego Seniora. – Musimy i chcemy otwierać się na potrzeby środowisk senioralnych – informuje wiceprezydent Nowego Sącza, Wojciech Piech.

W tym miejscu każdy chętny senior będzie mógł m.in skorzystać z oferty edukacyjnej, zajęć kulturalnych i ruchowych lub po prostu zjeść ciepły posiłek. Aktualnie korzysta z niego około 200 osób. – To fantastyczna sprawa, takie miejsce jest potrzebne – mówią korzystający z tego miejsca seniorzy. – Zapraszamy wszystkich seniorów z Nowego Sącza – dodaje pracująca w tym miejscu Ewa Pierzchała.

Również gmina Korzenna skorzysta z pieniędzy ogólnopolskiego programu. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 300 tys. złotych w Mogilnie powstanie Dzienny Dom Seniora. – Będzie to doskonała placówka, która integruje osoby starsze – zapewnia wójt gminy Korzenna, Leszek Skowron.

Na realizację programu Senior+ w 2018 roku, rząd zaplanował 80 mln złotych. W ramach programu samorządy mogą starać się o dofinansowania na tworzenie lub wyposażanie placówek. W przypadku klubu jest to maksymalnie 150 tys, a dziennego domu 300 tys złotych.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN