Po ponad dwóch tygodniach wpłynęła petycja do starostwa, pod którą podpisało się 300 osób

02.03.2020

To mieszkańcy Zgłobic, którzy nie chcą siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w swojej miejscowości.

Jak wiecie z wiadomości RDN, dokument utknął na biurku wójta gminy Tarnów, Grzegorza Kozioła. To on miał być pośrednikiem między mieszkańcami a starostwem. Wójt tłumaczy, że był przekonany, że petycja została mu przekazana tylko do wglądu.

Urzędnicy starostwa potwierdzają, że dokument w końcu wpłynął do urzędu. Wcześniej jednak też media zostały poinformowane o tym, ze petycja podpisana przez 300 osób wpłynęła, podczas gdy ciągle była w gminie.

Całe zamieszanie tłumaczy starosta tarnowski, Roman Łucarz.

– Tutaj wkradło się pewne nieporozumienie, ponieważ na antenie radia pan Jacek Hudyma powiedział, że petycja wpłynęła, a wpłynęła tylko skarga. Petycja trafiła już do nas i teraz będzie rozpatrywana przez komisję skarg, wniosków i petycji. Do dwóch tygodni powinna być odpowiedź.

I dodaje, że nadal podtrzymuje swoją decyzję w tym temacie. Twierdzi, że nie ma mowy o przenosinach.

– Nie zamierzamy przenieść powiatowego zarządy dróg, natomiast jeżeli radni i sołtys Zgłobic znajdą miejsce w gminie Tarnów, przekonają radnych do znalezienia funduszy, to wtedy możemy przenieść się do nowej siedziby.

Grzegorz Kozioł odpowiada tymczasem, że decyzja należy do radnych ze Zgłobic.

Tymczasem oburzenia całą sytuacją nie kryje sołtys Zgłobic, Józef Jamróg. Jego zdaniem wsie w gminie nie są traktowane sprawiedliwie.

– W Zbylitowskiej Górze jest ustawiony znak 16 ton, mieszkańcy tego przestrzegają i protestują nie pozwalając nam na przebudowę skrzyżowania, a tu w Zgłobicach wprowadza się samochody ciężarowe o tonażu 40 ton. Degradują swoim hukiem środowisko, zakłócają bezpieczeństwo. Druga sprawa, w której chciałbym się odnieść do starosty: pan nie utrzymuje dróg gminnych. Pana obowiązkiem jest utrzymać drogi powiatowe.

Jaki będzie finał sprawy? Czy znajdzie miejsce dla nowej siedziby Powiatowego Zarządu Dróg?

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Józef Jamróg
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN