Na obwodnicy zachodniej coraz więcej dziur – interwencja RDN

24.05.2018

Na obwodnicy zachodniej Nowego Sącza jest coraz więcej dziur – alarmują nasi słuchacze. Chodzi o sześciokilometrowy odcinek między rondami w Brzeznej i Podrzeczu. Jak przekonują mieszkańcy regionu, nawierzchnia ponad dwa lata po budowie pozostawia wiele do życzenia.

Starosta Powiatu Nowosądeckiego tłumaczy, że problem jest złożony.

– Tam jest wiele nasypów. Jeśli chodzi o technologię wykonania, to my nie jesteśmy fachowcami. Sfinansowaliśmy inwestycję, a to w gestii wykonawcy jest to, żeby zrobić ją jak najlepiej. Pewnych rzeczy też nie możemy przewidzieć, bo przy nowej nawierzchni zawsze mogą pojawić się jakieś osuwiska. – wyjaśnia Marek Pławiak.

Droga jest na gwarancji, w ramach której zarządca drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, będzie domagać się naprawy.

Budowa obwodnicy zachodniej zaczęła się końcem maja 2015 roku. O pozwolenie na jej powstanie starano się od około 6 lat. Koszt inwestycji wyniósł ponad 47 mln zł, z czego 33 mln zł to unijna dotacja. Żeby jej nie stracić, obwodnica była budowana w ekspresowym tempie. Drogowcy zrobili ją w pół roku.

Posłuchaj:
Marek Pławiak
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN