Popularna placówka wsparcia dziennego dla dzieci przy Parkowej zamknięta

04.04.2019

Uczęszczało tam ok. 30 dzieci. Niektóre przeniosły się  gdzie indziej, pozostałe nie korzystają już z zajęć popołudniowych czy wakacyjnych.

Jak wyjaśnia Dorota Krakowska, wiceprezydent Tarnowa, placówka nie działa, bo żadna organizacja pozarządowa nie przystąpiła do konkursu, dlatego miasto nie mogło zawrzeć umowy na jej prowadzenie.

– Placówka miała pozytywną opinię, nie było nieprawidłowości, również spółdzielnia mieszkaniowa wyrażała chęć przedłużenia umowy z tą organizacją. Nie możemy zmusić żadnej organizacji, by przystąpiła do konkursu. Bardzo niewiele przystępuje do prowadzenia tych zadań, bo to praca odpowiedzialna, nie tylko z dzieckiem, ale i rodziną.

Jak dodaje wiceprezydent Dorota Krakowska, w każdej chwili dzieci mogą dołączyć do jednej z trzech pozostałych w Tarnowie placówek.

– Każde dziecko dostało propozycję, ze może korzystać z placówek: Kana, na Gumniskach czy w stowarzyszeniu Siemacha. Niektóre dzieci nie skorzystały z powodu utrudnionej dostępności spowodowanej odległością. Jeśli natomiast pracownik MOPS-u widzi potrzebę, by dziecko korzystało, to ustala to z rodzicami.

Placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży przy Parkowej działała 2 lata. Dostawała dofinansowanie od miasta w kwocie 350 zł miesięcznie na jedno dziecko.

Trzy, które pozostały, jak zapewnia miasto, zabezpieczają opiekę.

Prezes Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zbigniew Sipiora, który wynajmował lokal dla dzieci przy Parkowej,  mówi, że jest szansa, że placówka tego typu wróci, bo jedna z fundacji o nią zabiega.  Jeszcze nie wiadomo jednak, czy byłaby ona dla dzieci, czy może dla seniorów.  Decyzja ma zapaść niebawem.

Do tematu będziemy wracać. Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Dorota Krakowska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN