„Poranek z tatą” kością niezgody wśród radnych

02.11.2017

Dębickich radnych podzielił ostatni „PORANEK Z TATĄ”, gdzie gośćmi byli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie spotkania wojskowi mówili o swojej pracy, ale także pokazywali broń.

Ta właśnie część spotkania nie spodobało się radnemu Piotrowi Michoniowi, który uważa, że dzieciom nie powinno się dawać broni do rąk. – Nie zawsze rodzice wiedzą co dla ich dziecka jest dobre – stwierdził radny. Na pytanie co odpowiedziałby na zarzut, że sam jeszcze nie ma dzieci odpowiedział – Owszem nie mam, ale jeśli bym miał, to bym nie dawał dziecku do zabawy broni, tym bardziej prawdziwej – dodaje Piotr Michoń.

Przeciwnego zdania był radny Mateusz Kutrzeba, dla którego był to bardzo ciekawy piknik militarny. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Jan Borek zaznaczał z kolei, że tak dużej frekwencji na poranku z tatą jeszcze nie było. – Dzieci zachwycone uczestniczyły w tym spotkaniu, przyszła ich masa i każde chciało dotykać broni. W każdym tym poranku dzieci uczestniczą z rodzicami i to oni musieli wyrazić zgodę, aby dziecko mogło dotykać broni – dodaje Jan Borek.

„Poranki z Tatą” to comiesięczne niedzielne spotkania, na które zapraszani są najmłodsi mieszkańcy Dębicy wraz z rodzicami. Czytane są bajki, wyświetlanie filmy, ale także dzieci poznają zawody mundurowe. Byli już strażacy, policjanci, strażnicy miejscy i… ostatnio żołnierze. Więcej o tym w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Piotr Michoń
Jan Borek
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN