Jest porozumienie w sprawie przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania w Tymbarku

15.01.2020

Chodzi o miejsce, w którym droga krajowa nr 28 zbiega się z drogami gminną i powiatową. Mieszkańcy już od kilku lat zwracają uwagę na to, że przejście przez ulicę w tym miejscu jest bardzo niebezpieczne. Mimo ograniczeń prędkości kierowcy często traktują krajówkę jak drogę ekspresową. W okolicy znajduje się też szkoła, więc pełni obaw są też rodzice uczniów, którzy się tutaj uczą. Jak wyjaśniał na antenie RDN Nowy Sącz wójt Paweł Ptaszek, samorządy podzieliły pomiędzy sobą zadania.

Gmina Tymbark i powiat Limanowski wykonają dokumentację projektową przebudowy skrzyżowania w rondo. Na taką formę przebudowy mamy akceptację ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta dokumentacja zostanie przygotowana przez powiat limanowski, a gmina Tymbark będzie partycypowała przy udziale 50% kosztów.

Później dokumentacja zostanie przekazana do zarządcy głównej drogi czyli do GDDKiA, które zajmie się też samą budową. Samorządy na opracowanie dokumentacji i uzyskanie zgód budowlanych dają sobie rok. W tym czasie GDDKiA musi zorganizować budżet na inwestycję.

Posłuchaj:
Paweł Ptaszek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN