Czy wszystko w porządku z Budżetem Obywatelskim?

04.09.2018

Sprawdzamy, jak idzie realizacja inwestycji z budżetu obywatelskiego.

Nie udało się zrobić Plaży nad Wątokiem, bo urzędnicy czekają wciąż na dokumentację związaną z pozwoleniami wodnoprawnymi.

Podobnie jest w przypadku strefy rekreacji Terlikówka. – Obie inwestycję są na terenach zalewowych – wyjaśnia Daniela Motak, rzeczniczka magistratu.

-Stąd konieczność wykonania operatu wodno-prawnego i przeprowadzenia uzgodnień z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. To Gospodarstwo ma wydać opinię, która z kolei jest potrzebna do uzyskania decyzji środowiskowej. W przypadku tych dokumentów termin ich otrzymania nie zależy od nas, dlatego w tym momencie trudno jest powiedzieć, co i ile do końca roku zrobimy – wyjaśnia Daniela Motak.

Jeśli chodzi o fontannę w Parku Sanguszków o tym, czy przebudowa się zakończy w tym roku zdecyduje to, czy uda się rozstrzygnąć przetarg.

Potrzebne były uzgodnienia konserwatorskie, stąd ogłoszenie postępowania się przeciągnęło i otwarcie ofert będzie 10 września.

W ramach Budżetu Obywatelskiego były też w tym roku realizowane Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej, które organizują zajęcia dla seniorów. Działają i bierze w nich udział ok. 600 osób.

Natomiast remont chodników przy Reymonta rozpocznie się wkrótce. Kosztorys prac jest już zatwierdzony, dodatkowo poprawiony zostanie odpływ wody u styku jezdni z cięgiem pieszym oraz wyrównane będą pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Prace zakończą się w tym roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN