Kto porzucił martwego psa nad Kamienicą? Nagroda za pomoc w odnalezieniu tej osoby rośnie

03.04.2019

Już 11 tysięcy złotych nagrody czeka na osobę, która pomoże w wyjaśnieniu sprawy martwego psa nad Kamienicą. Jak wiecie z naszych wiadomości znaleziono tu zwłoki zwierzęcia włożone do worka na odpady.

Mimo trwającego dochodzenia policji, które ma jednoznacznie określić przyczynę śmierci psa, okoliczności sugerują, że ktoś mógł się nad nim znęcać. Także dlatego pojawił się pomysł nagrodzenia osoby, która pomoże w odnalezieniu sprawcy – wyjaśnia pomysłodawca akcji radny Maciej Prostko.

Nie ukrywam, że ta historia mnie niezwykle zbulwersowała. Jednocześnie wiem, że ustalenie sprawcy takiego czynu, będzie niezwykle trudne. Stąd pojawił się pomysł, że sam zaproponuję jakąś nagrodę za wskazanie osoby, która dopuściła się tego bestialstwa. Później sprawa sama ruszyła i ludzie zaczęli się odzywać by dorzucić też swoje pieniądze do nagrody – tłumaczy randy Nowego Sącza.

Nagroda składa się z dobrowolnych datków społeczników, osób anonimowych ale też polityków różnych opcji. Jak wyjaśnia na swoim profilu facebookowym radny Koalicji Nowosądeckiej, nagroda zostanie wypłacona w przypadku prawomocnego skazania sprawcy. W przypadku kilku osób, które pomogą ustalić sprawcę nagroda zostanie podzielona na te osoby.

Posłuchaj:
Maciej Prostko
Krzysztof Rosłoński, Maria Mółka, fot. Janusz Bobrek/Gazeta Krakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30