Poseł Wiesław Krajewski – opozycja robi hucpę

05.06.2020

Wotum zaufania dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego pokazało jedność Zjednoczonej Prawicy – powiedział w programie Słowo za Słowo poseł Wiesław Krajewski.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że awantura, którą wszczyna od kilku tygodni opozycja jest związana z kampanią wyborczą.

– Ja to traktuję jako zwykłą hucpę polityczną z wykorzystaniem na efekt wyborczy. Natomiast wczorajsza decyzja związana z wotum zaufania daje sygnał dla rządu, że ma zdecydowaną większość w parlamencie i to cieszy. Było wczoraj 235 mocnych głosów na rząd premiera Mateusza Morawieckiego. No i z tego powodu wczoraj znowu opozycja pokazywała swoje niezadowolenie i wyciąganie jakichś dziwnych hejtów.

Wczoraj Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. „Za” głosowało 235 posłów, przeciwna była opozycja – 219 posłów. Dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Premier Mateusz Morawiecki mówił podczas wystąpienia w Sejmie, że rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą i to on zaproponował, „żeby przeciąć ten festiwal awantur”, który – według niego – próbuje urządzać opozycja.

Sejm tuż po północy odrzucił także wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Posłuchaj:
Wiesław Krajewski
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN