Posłowie ostrożnie wypowiadają się na temat kandydatury Iwony Mularczyk

23.07.2018

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości Jan Duda oraz Wiesław Janczyk dość ogólnikowo komentują wybór Iwony Mularczyk, która będzie kandydatką PiS na prezydenta miasta Nowego Sącza. Jak już wiecie z informacji Radia RDN Nowy Sącz, komitet polityczny partii wybrał żonę posła Arkadiusza Mularczyka.

Na konferencji prasowej zwołanej w poniedziałek (23.07) przez posła Wiesława Janczyka, nie było oficjalnej prezentacji kandydatki. Sam poseł tłumaczył, że ta kandydatura była forsowana przez władze centralne partii.

– Czasami z Warszawy widać więcej i myślę, że takie odważne decyzje służą naszej partii. Na pewno będę wspierał tę kandydaturę poprzez działania sztabu wyborczego. W najbliższym czasie pani Iwona Mularczyk zaprezentuje szerzej swój program. Nie chciałbym pochopnie prezentować kandydatki bez uzgodnienia ze sztabem wyborczym – tłumaczył pełnomocnik PiS w okręgu nr 14.

W podobnym tonie wypowiedział się poseł Jan Duda, który był gościem porannej rozmowy radia RDN Nowy Sącz. – Jest to decyzja komitetu politycznego partii. Ja osobiście mało znam kandydatkę bo rzadko mieliśmy okazję się spotykać, jednak ma moje poparcie – dodaje poseł.

O wyborze Iwony Mularczyk na kandydatkę na prezydenta miasta, zadecydowało głosowanie wewnątrz partii, jednak jego wyniki pozostają tajne.

Poparcia nie uzyskał Krzysztof Głuc, którego wspierał obecny prezydent. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Ryszarda Nowaka, ten na razie nie chce wypowiadać na ten temat.

Ryszard Nowak rezygnuje z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości

Posłuchaj:
Wiesław Janczyk
Jan Duda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN