Poszkodowani przez majową powódź mieszkańcy gminy Szczucin wciąż czekają na zasiłki

09.07.2019

Ci twierdzą, że mieli je teraz odbierać. Wracamy do tematu zamieszania wokół pomocy dla powodzian. W Urzędzie Gminy w Szczucinie dowiadujemy się, że o terminie wypłat zasiłków decyduje wojewoda małopolski.

Wcześniej wszystkie wnioski muszą być zweryfikowane przez pracowników wojewody – mówi Robert Rajtar, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczucinie.

– Pierwsze zasiłki będą wypłacane niezwłocznie, kiedy na konto gminy wpłyną pieniądze od wojewody małopolskiego. Pierwsze wnioski zostały wysłane do wojewody 18 czerwca, w celu weryfikacji. Wojewoda do naszych wniosków zgłosił dodatkowe zastrzeżenia i zażądał wyjaśnień. Teraz uzupełniamy te wnioski, dodajemy w tych dokumentach jakieś nowe pozycje. Uwzględniamy wszystkie zgłoszone zastrzeżenia i wysyłamy do wojewody małopolskiego.

Jak informowaliśmy na naszej antenie, nawet do 6 tysięcy złotych rządowej pomocy finansowej mieli odbierać mieszkańcy gminy Szczucin poszkodowani w majowych ulewach. – Nie znam daty, kiedy pieniądze wpłyną na konto gminy – dodaje Robert Rajtar.

– Jako kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nie składałem takiej deklaracji, ponieważ nie można się zasłaniać datą, jeżeli nie mieliśmy pieniędzy zagwarantowanych. Jestem w kontakcie z pracownikami wydziału polityki społecznej wojewody małopolskiego. Natomiast środki pieniężne, jakie przysyła wojewoda, są tez po akceptacji przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Także w tej chwili nie jesteśmy w stanie ocenić, kiedy te pieniądze wpłyną do gminy.

W gminie Szczucin najbardziej w powodziach ucierpiały miejscowości Zabrnie, Brzezówka i Suchy Grunt. Do wojewody małopolskiego zostało przesłanych blisko 700 wniosków o przyznanie zasiłku.

Posłuchaj:
Robert Rajtar
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tarnowski Festiwal Nauki
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN