Potrzebne środki ochrony osobistej dla personelu Domu Pomocy Społecznej

14.04.2020

Tak uważa wicedyrektor szpitala w Bochni Jarosław Gucwa, koordynujący pomoc dla placówki od strony medycznej.

Jak informowaliśmy z powodu potwierdzenia choroby u części personelu w opiece nad chorymi pomagają  m.in. zakonnice ze zgromadzenia dominikanek. Potrzeba maseczek, płynów do dezynfekcji, odkażania rąk i do higieny

Dopóki nie zrobimy tam pod koniec tygodnia gdzieś kolejnych testów, to trzeba ich traktować jako potencjalnie dodatni. A w związku z tym dla tych sióstr i dla pielęgniarzy potrzebne są takie środki, żeby oni z kolei się nie zarazili. 

Po tym jak 26 chorych pacjentów przewieziono do szpitala w budynku DPS dla niepełnosprawnych umysłowo znajduje się obecnie 38 podopiecznych. Na trzy zmiany pracuje tam 12 osób, które na dobę zużywają 30 kompletów środków ochrony osobistej.  Zachorowało także 16 osób z personelu placówki. Pozostali podopieczni są izolowani w grupach do 4 osób, aby ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się choroby.

W zbiórce publicznej dla DPS w Bochni zebrano ponad 57 tysięcy złotych. Zbiórkę można wspierać pod adresem udostępnionym na stronie internetowej radia.  https://zrzutka.pl/ryd7ah

Na czym polega specyfika zakażeń w tego typu placówce i dlaczego na razie raczej wykluczono, że wirus do DPS przedostał się wraz z pacjentem operowanym w Brzesku o tym powiemy w dzisiejszym w Pulsie regionu.

Posłuchaj:
Jarosław Gucwa
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN