Powstaną chodniki przy drodze wojewódzkiej Dębica – Mielec?

11.07.2019

Miał powstać jeden w Brzeźnicy koło Debicy, ale okazuje się, że jest szansa na drugi, w Kozłowie.

Stefan Bieszczad przewodniczący komisji infrastruktury podkarpackiego sejmiku zapewnia, że są pieniądze w województwie na ten cel, ale teraz decyzja po stronie gminy czy dołoży na ten cel ze swojego budżetu.

– Obydwa są w takiej samej kwocie dofinansowane. Po 170 tys. złotych z budżetu województwa. Teraz ruch po stronie gminy, aby w swoim budżecie zabezpieczyła część pieniędzy na te zadania. Jeśli nie będzie mieć pieniędzy sama będzie musiała rozsądzić, który chodnik jest istotniejszy.

O tym, że mają być realizowane dwa chodnikowe odcinki zapewnia też Władysław Ortyl, podkarpacki marszałek. Z kolei wójt Stanisław Rokosz zauważa, że do gminy nie dotarło jeszcze potwierdzenie na piśmie tych informacji.

Jeśli już to będzie pewne i uzgodnienia w sprawie finansowania się nie zmienia czyli 60 proc. województwo, 40 proc. gmina, to zabezpieczymy stosowne środki na te zadania – zapewnia wójt.

Rada gminy już kilka tygodni temu zabezpieczyła w budżecie 240 tys. złotych na budowę chodnika w Brzeźnicy.

Oba chodniki oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej w Brzeźnicy i drogi powiatowej na Paszczynę mają być zrealizowane w tym roku.

Posłuchaj:
Stefan Bieszczad
Stanisław Rokosz
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30