Pożary traw zebrały już śmiertelne żniwo

17.02.2020

W tym roku wcześniej niż zazwyczaj ruszył sezon na wypalanie traw. Ten nielegalny proceder zebrał już swoje śmiertelne żniwo. W miniony weekend straż pożarna została wezwana do pożaru traw w Białej Niżnej, gdzie wśród palących się łąk leżała nieprzytomna 83-letnia kobieta. Na miejsce został wezwany śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Był to pożar trawy niedaleko zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Leżąca tu kobieta była nieprzytomna i poparzona. Razem ze strażakami na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe. Cześć strażaków zajęło się gaszeniem pożaru, część razem z medykami zajęła się udzielaniem pomocy osobie poszkodowanej. Stan tej 83-letniej kobiety był na tyle poważny, że medycy wezwali śmigłowiec LPR – wyjaśnia zastępca komendanta straży pożarnej w Nowym Sączu Paweł Motyka.

Niestety kobiety nie udało się uratować.

Jak przypomina Straż Pożarna w Nowym Sączu, tylko w minionym roku do pożarów traw czy nieużytków wywołanych poprzez ludzi wyjeżdżała ponad 500 razy. Jak przypomina Paweł Motyka, za ten proceder grozi grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych. Jeśli jednak ogień przeniesie się na budynki lub zagrozi ludziom, to sprawa swój finał może znaleźć w sądzie.

Posłuchaj:
Paweł Motyka
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN