Jest pozwolenie na budowę pierwszego ronda w Krynicy-Zdroju

11.05.2018

Region sądecki czeka kolejny duży remont. Tym razem chodzi o następny etapie prac w Krynicy. Drogowcy dostali już pozwolenie na budowę pierwszego z planowanych rond. Przy ul. Zdrojowej i Kraszewskiego mają powstać w sumie dwa takie skrzyżowania.

Na razie chodzi o okolice kościoła zdrojowego. Mieszkańcy martwili się, czy będzie tu wystarczająco miejsca. – Musieliby zabrać trochę parku z prawej strony – powiedział nasz rozmówca.

Są też pozytywne opinie: – Rondo jest dobrym pomysłem, na pewno lepszym niż światła.

Wykonawca już od półtora tygodnia prowadził w okolicy skrzyżowania prace związane z wycinką drzew. Pozwoliły one na zachowanie pierwotnego planu lokalizacji ronda. Pojawia się pytanie – czy w okresie wakacyjnym mieszkańcy i turyści mogą obawiać się utrudnień?

– Mam nadzieje, że przed wakacjami będziemy mieli główne prace za sobą. Później zostanie ewentualnie kosmetyka, która nie powinna zakłócać normalnej komunikacji przez Krynicę – uspokaja burmistrz Dariusz Reśko.

Aktualnie ruch wahadłowy jest na ulicy Zdrojowej. – W tej chwili budujemy kanalizację deszczową. Będzie zamknięty jeden pas. W międzyczasie robimy przekładki – informuje Małgorzata Pszczółka z Przedsiębiorstwa Budownictwa Inżynieryjnego Machnik.

Apeluje też, aby samochody ciężarowe omijały teren robót. – Ich przejazd powoduje, że robotnicy często muszą wstrzymać pracę.

Już teraz ciężkie auta kierowane są objazdem przez Mochnaczkę i Tylicz. Kiedy można spodziewać się zakończenia prac? – Termin mamy do 30 lipca, jednak będziemy się starali zakończyć je do 30 czerwca – informuje Małgorzata Pszczółka.

Jak się dowiedzieliśmy pozwolenie na budowę drugiego ronda pojawi się w najbliższych dniach. Kierowcy nie muszą obawiać się całkowitego zamknięcia dwóch skrzyżowań na czas remontu. Wykonawca zaplanował w tych miejscach ruch wahadłowy.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN