Pracownicy MOPS-u bez podwyżek

03.12.2018

Nie będzie podwyżek dla pracowników tarnowskiego MOPS-u. Magistrat odrzucił wszystkie postulaty pracowników socjalnych.

Pracownicy socjalni w całej Polsce protestowali walcząc o wyższe płace i korzystne dla pomocy społecznej zmiany w prawie. Podczas czarnego tygodnia w pomocy społecznej w ramach ustawowych terminów opóźniali wypłaty świadczeń dla klientów MOPS-ów, nosili czarne stroje, a miejsce pracy okleili ulotkami.

Pensje pracowników socjalnych zależą od decyzji samorządu. Wiceprezydent Tarnowa, Dorota Krakowska tłumaczy, że prezydent nie może dać podwyżek tylko jednej grupie pracowników samorządowych. Przypomina także o podwyżkach przyznanych im w 2017 i na początku bieżącego roku.

Robimy wszystko, aby pracownicy, którzy pracują w terenie, mają bardzo odpowiedzialną pracę, są narażeni na różne sytuacje łącznie z zagrożeniem życia i zdrowia mieli podwyższony ten dodatek. Rozmawiamy z ministerstwem, żeby ten dodatek zwaloryzować – dodaje Krakowska.

Ponadto Dorota Krakowska informuje, że magistrat wnioskował w ministerstwie o zwiększenie dodatku za pracę w terenie. Obecnie wynosi on 250 zł i od 2004 roku nie był waloryzowany.

Jak informuje Marta Twardy, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników MOPS w Tarnowie, rozważane jest teraz wejście w spór zbiorowy Związku z Urzędem Miasta Tarnowa jako pracodawcą. Może się to stać w drugiej połowie grudnia.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN