Pracownicy sklepów na muszyńskim rynku martwią się o to, że wkrótce stracą pracę

31.05.2019

Wszystko przez powstający w centrum uzdrowiska ratusz, który stanie na dotychczasowym parkingu. Według sklepikarzy, nowa atrakcja przyciągnie turystów, ale odstraszy też miejscowych klientów, którzy parkując w samym centrum miasta, chętniej robili zakupy w małych sklepach. Teraz ich pracownicy obawiają się, że ruch przeniesie się do supermarketów, a oni stracą pracę.

Nie potrzebny jest nam ten ratusz w ogóle, my się boimy o nasze miejsca pracy, bo jeżeli wszystkie sklepiki podupadną, bo nie będzie tutaj parkingu, to wszyscy pójdą do zwolnienia – mówi nasza rozmówczyni. – Już mniejszy ruch jest, bo jesteśmy odgrodzeni i klienci nie mają się gdzie zatrzymać – dodaje kolejna ekspedientka.

Z tymi argumentami nie zgadza się burmistrz Muszyny. Jan Golba twierdzi, że obecne i planowane nowe miejsca postojowe otaczające rynek, wystarczą zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców chcących robić zakupy w centrum miasta.

Te odległości, które są u nas, to są odległości żadne. No bo jaka jest odległość od parkingu z ul. Dmowskiego do rynku. Nie na parkingu się handluje, bo jeżeli nawet spojrzymy na duże obiekty handlowe, to z końca parkingu do obiektu jest chyba trochę dalej niż od nas nawet do basenów kąpielowych na Zapopradziu. My nie zamykamy tu całkowicie ruchu, tylko zamykamy samą płytę rynku. Wydaje mi się, że będzie to z korzyścią dla wszystkich – tłumaczy Golba.

Włodarz uzdrowiska zapewnia również, że rewitalizacja centrum miasta będzie szansą dla samych sklepikarzy. Deptak, jaki powstanie na ul. Kościelnej, przyciągnie spacerowiczów, a co za tym idzie nowych, potencjalnych klientów. O tym, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, przekonamy się za dwa lata, gdy zakończą się wszystkie prace.

Posłuchaj:
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN