Pracownicy tarnowskiego starostwa dostaną podwyżki

22.06.2018

Jest decyzja o wzroście wynagrodzeń, mimo że jeszcze kilka miesięcy temu szef powiatowego samorządu Roman Łucarz zapowiadał, że regulacji płac na razie nie będzie.

Zatrudnieni w urzędzie powiatowym oraz w Powiatowym Zarządzie Dróg będą mieć większe pieniądze, bo pojawiły się dodatkowe środki zewnętrzne – poinformował starosta w programie Bez owijania w bawełnę. – To jest uzależnione od środków zewnętrznych, które spływają do powiatu i tak ciągle się dzieje, dlatego też oszczędności, które się pojawiły, m.in., na mojej pensji i moich zastępców, również przyczynią się do tego, żeby te podwyżki od 1 lipca były, z tym, że one będą dopiero w sierpniu z oczywiście wyrównaniem. Średnia to 300 zł brutto – dodaje.

O tym w jakiej dokładnie wysokości zatrudnieni dostaną podwyżki zdecyduje trzyosobowy zarząd powiatu. Roman Łucarz twierdzi, że kierownictwo zna swoich pracowników i wie kto zasługuje na więcej, a kto na mniej.

W programie Bez owijania w bawełnę pojawiło się pytanie o wzrost wynagrodzeń także dla pracowników Domów Pomocy Społecznej i szkół – starosta zadeklarował zainteresowanie tematem.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN