Pracownik Sądeckich Wodociągów zarażony koronawirusem

26.03.2020

Mężczyzna 13 marca wrócił z zagranicznego urlopu do Polski. – Bardzo ważne jest to, że pracownik nie miał żadnego kontaktu z przedsiębiorstwem po powrocie – mówi Małgorzata Cygnarowicz z Działu Promocji Sądeckich Wodociągów.

Jeden z naszych pracowników najprawdopodobniej podczas urlopu za granicą został zarażony koronawirusem. Jeszcze w czasie trwania urlopu został powiadomiony przez pracodawcę, że po powrocie musi zachować wszelkie niezbędne procedury, czyli brak kontaktu z przedsiębiorstwem i konieczność zgłoszenia się do Sanepidu. Procedury zostały zachowane, osoba ta po powrocie do Polski najpierw wykorzystała zaległy urlop, a następnie została skierowana do „tele-pracy”. Dzisiaj rano pracownik ten poinformował nas, że ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – dodaje Małgorzata Cygnarowicz.

Na urlopie za granicą w tym samym czasie przebywał także inny pracownik Sądeckich Wodociągów. On został poddany kwarantannie zaraz po powrocie do Polski i również nie miał kontaktu z przedsiębiorstwem.

 

Posłuchaj:
Małgorzata Cygnarowicz
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN