Prawdziwie oblężenie wystawy rolniczej – Agropromocja [ZDJĘCIA]

09.09.2018

Ponad 400 wystawców z regionu i różnych zakątków Polski przyjechało w weekend (8-9.09) do Nawojowej. Podczas dwudniowej imprezy prezentowali się tu przedsiębiorcy, firmy, rękodzielnicy czy hodowcy związane z branżą rolniczą i sadowniczą. Można było też obejrzeć wystawy.

Jak co roku największa uwagę, szczególnie dzieci zwróciły pokazy zwierząt. Prawdziwą furrorę wywołały alpaki. – One są strasznie słodkie. Można było wejść do zagrody i je pogłaskać – mówi jedna ze zwiedzających osób. – Alpaki są bardzo przyjazne, lubią jak się je karmi z ręki różnymi przysmakami – dodaje właścicielem zwierząt Jarosław Łatka.

Alpaki na co dzień możecie zobaczyć w Biczycach Dolnych. Zwierzęta często pomagają także w terapii dzieci z zaburzeniami, porażeniem mózgowym czy autyzmem.

W tracie Agropromocji zwiedzający mogli zobaczyć jak wygląda strzyżenie owiec metodą tradycyjną. Wszystkiemu towarzyszyły koncerty zespołów regionalnych i możliwość degustacji potraw i wyrobów lokalnych. Coroczna wystawa w Nawojowej jest jedną z największych tego typu w Małopolsce.

Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Pawłowski
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30