Prawdziwy boom budowlany – zaczyna brakować rąk do pracy [WIDEO]

07.05.2018

Blisko 180 tysięcy mieszkań sprzedano w Polsce w ubiegłym roku, to rekord od lat. Branża budowlana przeżywa prawdziwy boom – ceny w przetargach rosną, lecz zaczyna brakować rąk do pracy.

To, w ogromnym skrócie, opis rzeczywistości, której ogólnopolskie publikatory poświęcają dziś sporo miejsca. – To z jednej strony radość, ale i zagrożenie – komentuje dla RDN Małopolska, w programie Słowo za słowo, prezes firmy Leier Polska, Lesław Paciorek. – Bo brak fachowców, którzy wolą za dużo większe pieniądze pracować za granicą, to już mocno odczuwalny problem – dodaje. – Cieszymy się z tego, że tak dobrze idzie sprzedaż – sprzedajemy, pracujemy na pełnych obrotach, dostarczamy nasze materiały budowlane i jest to dla nas powód do satysfakcji. Oczywiście, w związku z tym pojawiają się także żądania pracownicze, to jest trend rynkowy. Oczywiście obawiamy się pewnego zastopowania – mimo że wytworzymy odpowiednią ilość materiałów budowlanych, nie będzie miał ich kto fizycznie zabudować na budowach – mówi prezes firmy Leier.

A widać to także w Tarnowie. Sporo przetargów nie jest rozstrzyganych, bo nie ma chętnych. Dotyczy to m.in. planowanego przy Wojska Polskiego ronda.

Zdaniem prezesa firmy Leier Polska, zjawisko to nie będzie trwać wiecznie i po okresie boomu, nastąpi spadek – lecz jeszcze nie tak szybko.

Więcej w Pulsie Regionu.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Lesław Paciorek
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN