Premier spotkał się z mieszkańcami Bochni

10.10.2019

Odwołaniem się do historii XVI wiecznego ruchu egzekucyjnego rozpoczął w Bochni swoje spotkanie z mieszkańcami premier Mateusz Morawiecki.

– Minęło bez mała 500 lat i jesteśmy spadkobiercami tych zamierzeń.

Już wiele się nam powiodło, uszczelniliśmy system podatkowy – przekonywał.

– Dobry start , modernizacja armii, drogi lokalne nie byłoby wszystkiego bez tego sukcesu, o którym marzyli nasi przodkowie sprzed 500 lat. A nam się to powiodło. I dzięki szczelnemu systemowi podatkowemu możemy przeprowadzać programy społeczne i rozwojowe, które dają perspektywę na stworzenie polskiego państwa dobrobytu.

Wśród filarów państwa premier wymienił odbudowę dumy z historii i dokonań Polaków. Chwalił „wewnątrzsterowność polskiej polityki zagranicznej”. Jako jej dowód przytoczył objęcie teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej przez Janusza Wojciechowskiego. Zapowiadał wyrównanie dopłat dla rolników z tymi, które wypłacane są w państwach Europy Zachodniej.

W zakresie polityki społecznej ocenił, że poprzez program 500 plus na pierwsze dziecko PiS spełniło obietnice wyborcze z nawiązką. Jego zdaniem udało się to dzięki wygraniu bitew z mafiami VAT-owskimi.

Szef rządu namawiał do głosowania w niedzielnych wyborach. Zapowiedział realizację planu odpowiedzialnego rozwoju. Jak przekonywał daje on perspektywę dogonienia w rozwoju krajów Europy Zachodniej w ciągu kilkunastu lat.

Posłuchaj:
Mateusz Morawiecki
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN