Prezes PiS-u podjął decyzję – członkowie partii zawieszeni

16.10.2018

Najbliższe wybory samorządowe mogą oznaczać dla niektórych członków Prawa i Sprawiedliwości pożegnanie z partią. Ci którzy zdecydowali się kandydować z innych komitetów niż PiS, zostali zawieszeni w prawach członka partii.

Prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzje o zawieszeniu 6 osób z powiatu nowosądeckiego. Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji, powodem jest start w wyborach członków PiS z konkurencyjnych dla partii list wyborczych.

Na pierwszy ogień poszedł Stanisław Kuzak, który został rekomendowany przez partię na wójta gminy Chełmiec. Jednak już po oficjalnym ogłoszeniu zdecydował, że w wyborach wesprze obecnego wójta i z jego listy wystartuje na radnego.

Podobny los spotkał Józefa Zygmunta, dotychczasowego przewodniczącego Rady Gminy Chełmiec, który również kandyduje z list Bernarda Stawiarskiego. Zawieszony został też Andrzej Piszczek. Ten startuje na radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego z list Wspólnej Małopolski.

Z partią mogą się również pożegnać Bartłomiej Hojnor i Alojzy Janusz, którzy kandydują na radnych gminy Korzenna, z komitetu wyborczego wyborców Leszka Skowrona.

Z tej samej gminy zawieszona została też Iwona Ruchała. W jej przypadku powodem miało być niedopełnienie obowiązków i wykluczenie z komisji wyborczej.

W Nowym Sączu zostali zawieszeni: Michał Kądziołka, Anna Pych i Maciej Rogóż, wszyscy startują do Rady Miasta Nowego Sacza z komitetu wyborczego wyborców Krzysztofa Głuca.

Teraz o ich losach zdecyduje rzecznik dyscyplinarny Prawa i Sprawiedliwości.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN