Prezydent Andrzej Duda honorowym obywatelem Zakliczyna [ZDJĘCIA]

12.02.2020

Tytuł został nadany podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Głowa państwa podczas oficjalnego wystąpienia przypominał swoje związki z podtarnowskim miasteczkiem. Jako kilkuletni chłopiec razem ze swoim dziadkiem odwiedził Zakliczyn, a w latach licealnych bywał tam podczas wakacji.

Prezydent dziękował mieszkańcom i przedstawicielom gminy Zakliczyn za przyznanie mu tytułu honorowego obywatela gminy. Nie krył także swojego wzruszenia.

To prawda, że Zakliczyn osobiście jest dla mnie miejscem szczególnym. Ten wątek osobisty jest dla mnie bardzo ważny. Rzeczywiście to jest dla mnie coś bardzo głęboko osobistego, że to właśnie Zakliczyn przyznaje mi to swoje honorowe obywatelstwo. Przyjmuję ten tytuł jako gest przyjęcia mnie do wspólnoty, jako gest pokazania przez mieszkańców, że jestem częścią wielkiej społeczności tej gminy i to jest dla mnie bardzo piękne – dodał.

– Czujemy wielką dumę, że to właśnie prezydent, który zna i odwiedzał naszą gminę jest jej honorowym obywatelem – mówią mieszkańcy.

To najlepsze rozwiązanie. – To bardzo dobry pomysł, bardzo się cieszymy. Naszym honorowym obywatelem jest też Jan Paweł II. – Jestem zadowolony z tego powodu, że prezydent odwiedził taką małą miejscowość. – Rzadko się zdarza, żeby prezydent przyjeżdżał do takiej miejscowości jak Zakliczyn – dodają.

Podczas uroczystości Andrzej Duda wpisał się także do księgi honorowych obywateli gminy Zakliczyn. Otrzymał także pamiątkowy ryngraf oraz kopię uchwały rady miejskiej.

Po części oficjalnej prezydent spotkał się z mieszkańcami.

Honorowe obywatelstwo nadawane jest w Zakliczynie od 1997 roku. Jako pierwszy otrzymał je św. Jan Paweł II.

Posłuchaj:
Andrzej Duda
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN