Prezydent Andrzej Duda odznaczył pracowników Zakładów Mechanicznych

23.09.2017

Kilkunastu zasłużonych pracowników jednego z największych pracodawców w Tarnowie uhonorował prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Do 19- tu osób tarnowskiej branży zbrojeniowej trafiły złote i srebrne medale.

Jak się okazuje, w zakładzie produkującym broń wyróżniają się też kobiety. Wśród 4- ech, które odebrały medale, jest Stanisława Węgiel. – Kobiety są bardziej dokładne, jeżeli chodzi natomiast o komórki związane z produkcją to kobiety muszą się bardziej starać żeby wypłynąć – dodaje.

Wśród odznaczonych jest prezes Mechanicznych, Henryk Łabędź. Przepracował w Zakładach 30 lat. – Najmilej wspominam to, że jestem prezesem i to, że mogę mieć realny wpływ na to, co się dzieje. W bardzo szybkim tempie realizuje pomysły, ciągle coś poprawiam, tylko gra zespołowa daje sukcesy – mówi Henryk Łabędź.

Odznaczenia państwowe i resortowe pracownicy odebrali podczas podczas Gali Jubileuszowej z okazji wieku ich istnienia.

Zakłady Mechaniczne w Tarnowie zaczynały sto lat temu jako Warsztaty Kolejowe, naprawiając wagony. Pod koniec wojny Niemcy wywieźli sprzęt, a obiekt zniszczyli. W latach 50. ruszyła produkcja sprzętu wojskowego, a dla kamuflażu obrabiarek. Dziś zajmują czołowe miejsce w polskim przemyśle zbrojeniowym i są członkiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Słyną z produkcji karabinów maszynowych czy armat.

Posłuchaj:
Stanisława Węgiel
Henryk Łabędź
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN