Prezydent Andrzej Duda wręczył medale zwycięzcom Spartakiady w Ptaszkowej [ZDJĘCIA]

09.02.2019

Nawet 3 -letnie dzieci wzięły udział w tegorocznej Spartakiadzie w Ptaszkowej. Coroczne święto sportu w tej miejscowości to już wieloletnia tradycja. W szranki m.in. na nartach biegowych stają nie tylko młodzi mieszkańcy regionu, ale też zawodnicy z całej Małopolski, czy innych województw.

W tym roku zwycięzcom pogratulował i medale wręczył wyjątkowy gość…

– Czujemy się dumni i wyróżnieni, że sam prezydent Polski, Andrzej Duda, odwiedził Ptaszkową. Jest to dla nas wyjątkowa chwila. Moim zdaniem Spartakiada jest wspaniałą inicjatywą – oceniła jedna z mieszkanek miejscowości.

To nie jedyna wizyta prezydenta Polski w Ptaszkowej. Dokładnie 10 lat temu gościł tu Lech Kaczyński, który uczestniczył w poświęceniu sztandaru Szkoły Podstawowej nr 1.

Zawodnikom na mecie kibicowali ich najbliżsi.

– Cała trójka moich dzieci starowała dzisiaj w tych zawodach. jestem bardzo dumna z ich występów.

W 64. Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiadzie Zimowej wzięło udział około 500 osób. Memoriał im. Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia tradycyjnie odbył się w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Od ponad dwóch lat dzieci i młodzież mogą korzystać z tu nowoczesnych tras biegów narciarskich wraz z zapleczem. Dziś miejsce zostało poświęcone. Na miejscu pojawił się także bp Leszek Leszkiewicz.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN