Prezydent Mielca z absolutorium

03.07.2020

Brak współpracy z radnymi opozycji, działań zmierzających do budowy mieszkań oraz zbyt mało przedsięwzięć dotyczących polepszenia jakości powietrza w Mielcu. – To główne zarzuty radnych jakie padały w czasie sesji absolutoryjnej do prezydenta Mielca – mówi radny Robert Wójcik.

– Szedł pan do kampanii z hasłem „Oddech dla Mielca”. Co pan rozumie pod tym hasłem i co pan zrealizował w tym temacie. Chyba, że zostajemy przy tym co już zostało powiedziane czyli zakup czterech oczyszczaczy i prowadzenie szkoleń.

Jacek Wiśniewski prezydent Mielca zapewniał, że działań było zdecydowanie więcej.

– Przystąpiliśmy do realizacji projektów parasolowych pozwalających na wymianę starych kotłów, zakupiliśmy dla wszystkich szkół ekrany Led na których można było odczytać jakość powietrza, prowadzony został pokaz prawidłowego spalania w piecach węglowych oraz uruchomiono aplikację z zakładką zgłoś kopciucha.

Ostatecznie uchwała w sprawie wotum zaufania dla prezydenta zakończyła się wynikiem 13 za i 9 przeciw. Z kolei za udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu zagłosowało 13 radnych, 7 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Posłuchaj:
Robert Wójcik
Jacek Wiśniewski
Anna Zboch, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN