Prezydent Nowak kupi Miasteczko Multimedialne?

12.01.2018

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak nie wyklucza kupna budynku Miasteczka Multimedialnego. Przy ul. Myśliwskiej 2 swoją siedzibę mógłby mieć Sądecki Urząd Pracy czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Według nieoficjalnej wyceny syndyka niedoszły park technologiczny warty jest 40 milionów złotych.

Przypomnijmy,  właściciele MMC Brainville muszą oddać dwie dotacje przyznane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W sumie to ponad 104 miliony złotych. W październiku ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Krakowie ogłosił upadłość Miasteczka Multimedialnego, zresztą na wniosek samej firmy. Od tego czasu wyznaczony został także syndyk, a po zaległe, nawet milionowe zaległości ustawiła się kolejka m.in. niewypłaconych podwykonawców inwestycji.

Jak się okazuje na liście wierzycieli jest także miasto Nowy Sącz, którego prezydent ma pomysł na wykorzystanie Miasteczka.

Mamy problem z Miasteczkiem Multimedialnym, jest tam wyznaczony już syndyk, który chce je sprzedać. Inwestycja kosztowała 120 milionów złotych, a syndyk wycenia ją na 30 milionów. Mam nadzieję, że przy wsparciu radnych i mieszkańców uda nam się je kupić – zaznacza Ryszard Nowak.

Skąd w miejskiej kasie, z której w tym roku ma być wydane kilkadziesiąt milionów m.in. na stadion Sandecji, znajdzie się ok. 30-40 milionów złotych?

Prezydent chciałby zrobić podobny manewr jak w przypadku sprzedaży części udziałów Sądeckich Wodociągów Polskiemu Funduszowi Rozwoju. Tym razem Ryszard Nowak za wcześniejszą zgodą radnych chciałby sprzedać udziały w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu.

Posłuchaj:
Ryszard Nowak
Janusz Bobrek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy