Prezydent przekonuje, że wydaje mniej na promocję. To odpowiedź na zarzuty o tworzenie kultu jednostki

26.05.2020

W Nowym Sączu buduje się kult jednostki – mówi wiceprzewodniczący rady miasta Nowego Sącza, Michał Kądziołka. Gość radia RDN wskazuje na prezydenta Ludomira Handzla, któremu zarzuca przesadną promocję w mediach społecznościowych , na stronie urzędu, a ostatnio także w przestrzeni publicznej. Zdaniem radnego przesadą jest budowa stojaków na rowery, które podpisane są nazwiskiem obecnego prezydenta.

– Żaden prezydent w Nowym Sączu nie promował się w ten sposób, w który promuje się Ludomir Handzel. Dotychczas prezydenci niezależnie z jakiej opcji politycznej, przede wszystkim promowali się inwestycjami, działaniami. Po to mieszkańcy wybierają prezydenta aby był prezydentem wszystkich mieszkańców. Po to prezydent z budżetu miasta otrzymuje wynagrodzenie aby pracował dla mieszkańców – podkreślał na antenie RDN, wiceprzewodniczący Michał Kądziołka.

Zdaniem radnego przesadą jest tworzenie leżaków z nazwiskiem prezydenta czy banerów, na których włodarz miasta dziękuje mieszkańcom za cierpliwość w trakcie prowadzonych przez niego remontów dróg. Zdaniem Michała Kądziołki, prezydent powinien oszczędzać na tego typu inwestycjach.

To śmieszne oskarżenia, że pomnikiem miałby być leżak – tak o zarzutach mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Myślę, że taka forma pozdrowienia mieszkańców, tego, że prezydent jest obecny, jest raczej pozytywne. Odbieram dużo więcej sygnałów osób, które mówią, że bardzo dobrze, że jestem aktywny, komunikuję się, przekazuję informacje.  

Prezydent planuje bardziej nasilić działania mające poprawić kontakt z mieszkańcami. Jak podkreśla wydatki na promocję miasta spadły o 300 tysięcy złotych. W 2018 roku był to koszt 850 tysięcy złotych, w 2019 – 550 tysięcy. – Jeśli widać, że informacja i przekaz jest mocniejszy, a jednocześnie jest tańszy to tylko adwersarze wystawiają mi laurkę, bo to oznacza, że mniejszymi pieniędzmi można zrobić większy efekt.

Posłuchaj:
Michał Kądziołka
Ludomir Handzel
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN