Prezydentem zostanie ten, który przed drugą turą popełni mniej błędów [WIDEO]

29.06.2020

To Andrzej Duda będzie w ofensywie przez najbliższe dwa tygodnie – mówił w „Słowo za słowo” prezes Klubu Jagiellońskiego, politolog Piotr Trudnowski.

– Sam ten fakt, że Andrzej Duda będzie miał lepszy wynik niż w wieczór wyborczy zapowiada, że to Andrzej Duda będzie przez najbliższe dwa tygodnie w ofensywie. Też obserwując wczoraj wystąpienia dwóch głównych kandydatów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego można było odnieść wrażenie, że chyba Andrzej Duda był lepiej przygotowany jak pracować przez najbliższe dwa tygodnie.

Jak dodaje Piotr Trudnowski, Andrzej Duda powinien teraz szukać poparcia w elektoracie, który nie poszedł do drugiej tury. Przewiduje, że Rafał Trzaskowski zyska znaczną część elektoratu Szymona Hołowni i Roberta Biedronia.

Gość porannej rozmowy RDN sceptycznie odniósł się do tego, że Andrzej Duda jest w stanie pozyskać większość wyborców konfederacji, którzy inaczej postrzegają „prawicowość” niż wyborcy obecnego prezydenta.

Do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszedł Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent po zliczeniu głosów z ponad 87% komisji ma 45,24% poparcia, a włodarz Warszawy na tę chwilę ma 28,92% poparcia.

Ponownie do urn wyborczych pójdziemy 12 lipca.

Posłuchaj:
Piotr Trudnowski
Bartek Ziaja, fot. Klub Jagielloński
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN